Finanse

Rola pieniądza w gospodarce?

Ludzie myślą, że pieniądze są po prostu złem koniecznym, a mimo to każdy chce ich mieć dużo. Ale prawdziwą wartością pieniądza jest jego rola w gospodarce. Pieniądze nie tylko dają człowiekowi fizyczną rzecz, ale są także źródłem emocji i wiedzy. Czego człowiek może się nauczyć od dawnych czasów i kupić na własne oczy?

Ludzie używają pieniędzy od bardzo dawna. Tak zwane procesy produkcji pieniądza są stosowane od VII wieku pne. Pieniądze były materialnym fundamentem społeczeństwa. W średniowieczu można było gromadzić pieniądze. Pieniądze mogą również wytwarzać pewne towary i usługi. Podstawą handlu były pieniądze. W XIX wieku zaczęto go zastępować systemem opartym na bankowości.

Era konsumpcjonizmu i postępu technologicznego całkowicie wyczerpała złoto i srebro w pieniądzu. Pozostaje tylko papier i pieniądz jako jednostka wartości rozliczeniowej. Era kolektywizmu dobiegła końca, a pieniądz jest objęty pojęciem wartości kredytu. Pojęcie pieniądza jako jednostki wartości konta zostało całkowicie zmienione.

Koncepcja pieniądza jako jednostki wartości rachunku została potwierdzona wartością pieniądza, taką jak: dolary, funty szterlingi, euro, jeny.